WhatsApp’a çoklu cihaz desteği geliyor

WhatsApp çoklu cihaz desteğini duyurdu.Çoklu cihaz desteği nedir ? WhatsApp’ın yeni beta sürümüyle beraber birden çok cihaz desteği vereceği heyecan uyandırdı.

Bir çok uygulama da olduğu gibi uygulamaların beta sürümlerine bakarak iler de yayınlanacak sürümler de yeniliklerden haberdar olmak mümkün,WhatsApp’ın yayınlanan WhatsApp beta v2.20.110 sürümün de çoklu cihaz desteği’nin yolda olduğunu söylüyor.

Çoklu cihaz desteği ise şu an daha ilginç görünüyor. En son beta sürümünde bu işleve ait işaretler bulunsa da, işlev henüz etkin değil ve test edilemiyor. İşlev hazır olduğunda WhatsApp’ı hem telefonunuzda, hem de tabletinizde kullanmanız mümkün olabilir.

WhatsApp’ın en büyük rakiplerinden olan Telegram’da yıllardır çoklu cihaz desteği bulunuyor. Telegram’ın gerisinden gelen WhatsApp , ilerde yayınlayacağı çoklu cihaz desteği ile kullanıcılarını mutlu edeceği kesin.

Çoklu cihaz desteği duyuruldu

WhatsApp yayınlanan yeni beta sürümü ile çoklu cihaz desteğini duyurdu.Ama bu özellik halen test aşamasında bulunuyor.

Bu arada WhatsApp grup sohbetlerin de QR kod ve şiflenmiş yedekler konusunda da çalışmalarını sürdürdüğü biliniyor.

WhatsApp’ın bu konuda çalışmalarından bir tanesi de bu Çoklu cihaz desteği ,Birden çok cihazı birbiriyle senkronize ederek birden çok platform da tek bir hesabı yönetiyor olabileceğiz. Bu özellik halen test aşamasın da ve ne zaman güncellemenin yayınlanacağı bilinmiyor.