Valorant ücretsiz olarak yayınlandı

Mutlu son: Riot Games Valorant’ı ücretsiz olarak yayınladı!

Oyunseverler tarafından uzun bir süredir yayımlanması beklenen Valorant ücretsiz olarak yayınlandı. Riot Games tarafından piyasaya sürülen Valorant oyunu 2020 yılı başından bu yana beta sürecinde yer alıyordu. 2 Haziran olarak belirlenen Valorant çıkış süreci bugün tamamlandı. Valorant’ın yayınlanmasının ardından karakterler oyunseverler tarafından merak edilmeye başlandı. İşte Valorant oyununda yer alan karakterler…

VALORANT HAKKINDA

Valorant (VALORANT olarak stilize edilmiştir), Riot Games tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunudur. Riot Games’in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla duyuruldu. Microsoft Windows için 2020 yazında piyasaya sürülmesi beklenmektedir ve 7 Nisan 2020’de kapalı beta olarak yayınlandı. Riot Games 23 Mayıs 2020’de yaptığı açıklamada oyunun kapalı beta halinin 28 Mayıs’ta sona erdiğini ve oyunun tam sürümünün 2 Haziran tarihinde oynamaya açılacağını duyurdu.

VALORANT ÜCRETSİZ NASIL İNDİRİLİR?

 1. Öncelikle bir Valorant hesabı açmanız gerek. Eğer hesabınız yoksa League of Legends’in üyelik açma sitesine gitmeniz ve bir üyelik açmanız gerekiyor. 
 2. LEAGUE OF LEGENDS’İN ÜYELİK AÇMA SİTESİNE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN
 3. Sitede e-postanızı girin ve başla butonuna tıklayın.
 4. Doğum tarihinizi gün/ay/yıl olarak girin ve devam edin.
 5. Kendinize bir kullanıcı adı ve şifre belirleyin. Kullanım koşullarını kabul edip ileri’ye basın. Karşınıza ‘Her şey tamam mı? yazan bir ekran çıkacak.
 6. Bu ekranın hemen altında bulunan ‘hemen katıl’ butonuna basınca üyeliğiniz açılmış olacaktır. Böylece bir Riot Games ID sahibi olacaksınız.
  Şimdi sıra Valorant’ı indirmeye geldi. Buraya tıklayarak Valorant’ın resmi internet sitesine gidin.
 7. Aşağıda bulunan Download butonuna basın.
 8. İndirilen dosyayı çalıştırın ve Valorant’ı kurun.
 9. Az önce açtığınız Riot Games ID’iniz ile oyuna giriş yapın.
 10. Artık tamam , Valorant üçretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz.