Türkiye’nin insansız kargo ihası

Savunma sanayi Başkanı Prof.Dr.İsmail Demir Twitter hesabından yaptığı açıklama da insansız Kargo İHA için TUŞAŞ ile sözleşme imzalandığını duyurdu.Geliştirilecek Kargo iha ile bir noktadan bir noktaya kargo transferi yapılabilecek.

Bu zamana kadar Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçları doğrultusun da bir çok İHA (insansız Hava Aracı) geliştirilmişti.Şimdi ise kritik bölgeler de daha güvenli kargo transferi için KARGO İHA projesi hayata geçiriliyor.

Kargo iha nedir ? Nereler de kullanılacak?

Türkiye’nin insansız kargo ihası Türk Silahlı Kuvvetlerinin operasyonların da bir noktadan diğer bir noktaya Mühimmat,Tıbbı Malzeme, yiyecek gibi araç gereçlerin güvenli bir şekil de taşınmasını amaçlıyor.

Dikine şekil de inip kalkabilen Türkiye’nin insansız kargo ihası 50 KG faydalı yük taşıma kapasitesine sahip, 1 saat hava da kalabilecek.ilk teslimatın 2021 yılın da teslim edilmesi bekleniyor.

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir açıkladı.

Savunma Sanayi Başkanı Prof.Dr.İsmail Demir Twitter hesabından yaptığı açıklama da Türkiye’nin insansız kargo ihası için TUŞAŞ ile sözleşme imzalandığını açıkladı.