TCG Ufuk! Akdenizde dengeleri değiştirecek

TCG-Ufuk akdenizde dengeleri değiştirecek

Bu yıl hizmete girecek olan TCG Ufuk isimli yerli ve milli gemimiz, Türkiye’nin elini Akdeniz de güçlendirecek. Alınan bilgilere göre Dünya da sadece 11 ülke de bulunan denizden istihbarat toplama özelliği ile TCG Ufuk! Akdeniz de dengeleri değiştirmede önemli bir güce sahip olacak.

Son yıllar da Savunma Sanayi alanın da başlattığı başarılı yerli ve milli teknoloji hamlesini ile beraber. Hava, kara ve deniz unsurlarına uygulayan ve çok kısa bir sürede çok ciddi bir ivme kazanan türkiye ,Deniz Muharebe alınında da önemli bir başarıya imza atmak üzere.

DENİZDEN İSTİHBARAT SAĞLAYACAK

Savunma Sanayisine yakın isimlerin bile diğer korvet sınıfı gibi bir korvet olarak bildiği TCG Ufuk ,korvet sınıfı bir gemide bulunan özelliklerin yanı sıra denizden İstihbarat görevini de üstlenecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın geçenlerde ‘Ufuk korveti, ülkemizin ilk istihbarat gemisi olma özelliğini taşıyor’ dedi. Sadece ilk olma açısından değil Türkiye’ye kazandıracağı imkan ve kabiliyetler bakımından da son derece önemli bir gemi olacağı kesin.

SADECE 11 ÜLKEDE VAR

Başta ABD ,Çin, Hindistan ve Rusya’nın yanısıra dört akdeniz, üç Kuzey Avrupa ülkesin de üst düzey istihbarat gemisi bulunuyor. Türkiye’nin TCG UFUK istihbarat gemisine kavuşmasıyla beraber , dünya da 12’nci ülke olacak.TCG Ufuk üzerin de taşıdığı modern sistemler sayesin de üst klasman da yer alacak.

Türkiye daha önce havadan ve karadan istihbarat toplama noktasın da çok ciddi adımlar attı. Şimdi ise denizlerimiz de istihbarat gemisi ile Mavi Vatan da kuş uçurtmayacak.

Diğer önemli Haberler için tıklayın