Selçuk bayraktar açıkladı! Rekor kırdı

Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yerli milli bir hava aracı TB2 İHA ile ilgili paylaşımda bulunarak “Milli Havacılık tarihimizin bir rekoru daha kırıldı” dedi.

Baykar savunma Teknik müdürü Selçuk Bayraktar twitter hesabından yaptığı açıklama da milli iha TB2 uçuş rekoru kırdığını açıkladı.

TB2 İHA 200 bin saat uçtu

Milli iha Bayraktar Tb2’nin 200 bin saat uçuş yaptığını dile getiren Selçuk Bayraktar ,Milli havacılık alanın da bir rekor olduğunu ifade etti.

Yabancı basından övgü

Türkiye’nin Barış pınarı harekatı, Bahar Pınarı harekatı, İdlip harekatı ve en son olarak Libya da görev yapan Milli iha Bayraktar TB2 ‘nin başarısı uluslararası basın da büyük övgüyle bahsediliyor.Rus yapımı Pantsir (SA-22) hava savunma sistemlerini başarılı bir şekilde avlamasına dikkat kesildi. “Türkiye, Orta Doğu’nun En Yeni İnsansız Hava Araçları Süper Gücüdür” başlıklı bir makaleler yazılmaya başlandı.

Akıncı yolda

Milli teknoloji hamlesi kapsamın da Son yıllar da yeni teknolojileri hayata geçiren Türkiye, geçtiğimiz aylar da yine Baykar Savunma tarafından hayata geçirilen AKINCI milli sihayı tanıtmıştı. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan Akıncı belgeseli büyük ilgi görmüştü.

Akıncı Belgeseli – izlenme rekoru
Milli Füzeler Bozdoğan ve Gökdoğan Akıncı da kullanılacak