Milli Elektrikli Trenin testleri başlıyor

Milli Elektrikli Hızlı Tren

Ulaştırma ve Altyapı bakanı Adil Karaosmanoğlu; Sakarya da üretilen ve Yüzde yüz Milli olan Elektrikli tren’in 30 Ağustos da testlere balyaçağını açıkladı.

Milli Elektrikli Tren üretimini üstlenen TÜVASAŞ‘ın Sakarya da bulunan fabrikasını gezen Bakan Karaosmanoğlu Projeye ilişkin son gelişmeleri açıkladı. Karaosmanoğlu ‘ Milli Elektrikli Trenin testleri başlıyor 30 Ağustos Başlayor’ dedi.

Milli Teknoloji hamlesi kapsamın da Türkiye de ilk defa üretilecek olan Milli Elektrikli Tren için konuşan Bakan Adil Karaosmanoğlu “Proje kapsamında ilk alt yapıyı kurduk. Alüminyum gövde üretim, boyama, kumlama tesislerini 2019 yılında devreye aldığımız trenimizi en kısa zamanda raylara indirip, testlere başlayıp, yolcu taşıyacağız” dedi.

Milli Tren Bu yıl yolcu taşımaya başlayacak

Milli Elektrikli Tren bu yıl bitmeden yolcu taşımaya başlayacağı ifade edildi.Ayrıca Trenin saatte 225 KM/s hıza ulaşacağı ve 324 koltuk kapasitesine sahip olacak.Ayrıca engelli vatandaşlar için özel bölümleri olan Milli Elektrikli Hızlı Tren buyıl bitmeden raylar da olması planlanıyor.

İhraç edilecek

TÜVASAŞ tarafından tamamen ve yerli imkanlar ile üretilen Milli Elektrikli Hızlı Tren özgün tasarıma sahip olduğunu açıklayan Bakan Adil Karaosmanoğlu hedeflerinin Treni ihraç etmek olduğunu açıkladı.

Hızlı Tren Tanıtım Filmi

Milli teknoloji Kategorimizden diğer Milli Proje Haberlerini okuyabilirsiniz.