iphone’da kullanılmayanları sil özelliği ile extra depolama alanı açma nasıl yapılır ?

iphone kullanılmayanlari sil

iPhone kullanıcıysanız ve sürekli depolama alanı uyarısı alıyorsanız, yeterli depolama alanına sahip değilseniz, bu yazımız da size iPhone’da extra depolama alanı açmak için bir kaç seçenek bulacaksınız.

iphone depolama alanınız düşükse ve sürekli depolama alanı az uyarısı alıyorsanız bu sizin için ve telefonunuz için gerçek bir sorundur. Bu sorun sizin için psikolojik bir soruna dönüşebildiği gibi, iphone telefonunuz da yeterli depolama alanı olmadığı için yavaşlar ve yeni uygulamalar yüklenemeyecek duruma gelir. Hayatımız da en önemli parçalarından olan fotoğraf ve video kaydetmede sorunu yaşayabilirsiniz. Apple son sürümler ile birlikte artık iphone da otomatik olarak “kullanılmayan uygulamarı sil” özelliğini kullanarak depolama alanından tasarruf edebilme seçeneğini iphone telefonlara getirdi.

KULLANILMAYAN UYGULAMALARI SİL ÖZELLİĞİ NEDİR?

“Kullanılmayan uygulamaları sil” Özelliği telefonunuz da ilk kurulumdan itibaren veya iPhone telefonunuza daha sonradan yüklediğiniz uygulamaları bir süre kullanmadığınızı tespit ederse sizin için iphone’da extra depolama alanı açıyor ve uygulamayı siliyor. Siliyor dediysek korkmayın uygulama icon’u telefon ekranınız da kalıyor ve kullanmak istediğiniz de tekrar indirebiliyorsunuz.

Peki bu özelliği nasıl aktif edebilirsiniz? “Ayarlar > iTunes ve App Store > kullanılmayanları sil“ sekmesini aktif ederek özelliği kullanabilirsiniz.

Daha fazla bilgiye NASIL YAPILIR kategorimizden ulaşabilirsiniz.