iphone uygulama kilitleme nasıl yapılır ?

iphone kilitleme nasıl yapılır

Başkasının görmesini istemediğimiz uygulamaları nasıl gizleriz ? Bu yazımız da size programsız iphone uygulama kilitleme nasıl yapılır ? onu göstereceğiz.

Ekran süresinden parola oluşturun

ilk olarak iphone da uygulama gizlemek için ekran süresi ayarını kullanacağız. Ayarlar > Ekran Süresi > Ekran süresi parolasını kullan.

Ekran süresi parolasını oluşturmak için Apple hesabınıza giriş yapmanızı isteyecektir.Apple hesabınıza giriş yaptıktan sonra Uygulama Sınırları > Sınır Ekle sekmesine devam ediyoruz.

Uygulamanın ismini aratın

Sınır ekle sekmesine tıkladığımız da ilk başta oluşturduğumuz 4 haneli şifreyi giriyoruz.Ardından Ara bölümünden hangi uygulamayı kilitlemek istiyorsak uygulamanın ismini aratıp seçiyoruz.

Kilitlemek istediğimiz uygulamayı seçtikten sonra aşağıda resimde görünen ayarlamaları yapıyoruz . Uygulama süresini 1 dk. seçip sınır sonun da engelle sekmesini muhakkak açık hale getiriyoruz.

Başka uygulamalarını eklemek istediğiniz de tekrar aynı yolu izleyerek veya yukarı da görüldüğü gibi Sınır Ekle sekmesiyle başka uygulamalar da ekleyebilirsiniz.

Uygulamalar da kum terazisi işareti

Sınırlandırılan uygulamalar da icon üzerin de kum terazisi işareti görünüyorsa her şeyi doğru yaptığınız anlamına gelmektedir. Kilitlediğimiz uygulamaya tıkladığımız da artık kilitli olduğunu göreceksiniz.İlk başta oluşturduğunuz şifre ile uygulamaya izin verebilir süresini uzatabilirsiniz.

Uygulamayı tekrar geri eski haline getirmek için. Ayarlar > Ekran Süresi > Uygulama Sınırları sekmesini kapatabilirsiniz.

iphone uygulama kilitleme nasıl yapılır videomuzu izleyebilirsiniz.

Daha çok bilgiye Nasıl Yapılır bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

Bizi Twitter adresimiz den takip edebilirsiniz https://twitter.com/cavanoznoktacom