iOS14,iPhone’umda çalışır mı? işte uyumlu cihazların tam listesi

iOS14,iPhone'umda çalışır mı? işte uyumlu cihazların tam listesi

Geçen yıl, yalnızca son dört yılın iPhone’larının iOS 13 ile uyumlu olacağını öğrenmiştik. Telefonunuzun iOS 14 ile uyumlu olup olmayacağını sizin için araştırdık.

Apple, geçtiğimiz ay Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı WWDC, iOS 14′e bir dizi yeni özellik geldiğini duyurdu . En son güncellemeler , iPhone’da ilk kez yeni bir uygulama düzenleyici ve ana ekran widget’larını ve daha kompakt bir Siri arayüzünü olduğunu gösteriyor.iOS 14 güncellemesi,  başka işler yaparken  bir video küçük resmi (Resim İçinde Resim) oynatmanıza ve Memoji’nize yüz kaplamaları eklemenize izin verecek.  

Herhangi bir yeni iOS güncellemesin de olduğu gibi, hala eski iPhone’unuzu kullanıp kullanamayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz.

Beta sürümünü Deneyin

Yeni iPhone güncellemesi kadar mevcut olmayacak olsa da, geliştiriciler yine de iOS herkese açık geliştirici beta sürümünü indirip yükleyebilir; durum da,herkes bu ayın sonlarında herkese açık beta sürümünü deneyebilir. Ancak, bunu yalnızca birinci telefonunuz olarak kullanmadığınız daha eski bir iPhone’unuz varsa onun üzerin de denemenizi öneririz.

İşte iOS 14 ve iPadOS 14 ile çalışacak resmi cihazların listesi.

iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Maks12,9 inç iPad Pro
iPhone XS ve XS Max11 inç iPad Pro
iPhone XR10,5 inç iPad Pro
iPhone X9.7 inç iPad Pro
iPhone 8iPad (6. nesil)
iPhone 8 PlusiPad (5. nesil)
iPhone 7iPad Mini (5. nesil)
iPhone 7 ArtıiPad Mini 4
iPhone 6SiPad Air (3. nesil)
iPhone 6S PlusiPad Air 2
iPhone SE (2020)
iPhone SE (2016)
iPod Touch (7. nesil)