instagram artık videolar da reklam yayınlacak

instagram videolarda reklam yayınlayacak

Facebook,instgram videoların da reklam yayınlayacak, alınan kararla instagram da IGTV ve diğer videolar da reklam yayınlama kararı aldı.Youtube ye ciddi anlam da rakip olmayı hedefleyen Facebook WhatsApp dan sonra instagramda video yayınlayıp gelir elde etmeyi hedefliyor.

Instagram video konusun da ciddi bir adım atarak Youtube’ye rakip olmayı hedefliyor.Gelecek haftadan itibaren IGTV de yayınlanan videolara reklam almaya başlayacak.Corona virüs dönemin de instagram üzerin den para kazanan kullanıcıların daha çok para kazanmasını hedefliyor.

Video gelirlerini kullanıcıları ile paylaşacak

Alınan bilgilere göre instagram, reklamlardan elde edilecek gelirin yüzde 55’i kullanıcılar ile paylaşılacak.Ayrıca instagramın attığı tek adım bu değil, canlı yayın yapan kullanıcılarına dijital rozet satacak bu rozetler 0,99 cent ile 4,99 usd olarak belirlendi. Bu özelliği Youtube de katıl butonun bir değişiği diyebiliriz. instagram ayrıca bu yıl sonuna kadar Dijital Rozet gelirlerini bu yıl sonuna kadar Canlı yayın yapan kullanıcılarına ırakacak.2021 yılı ile birlikte instagram bu rozetlerden pay almaya başlayacak.

İnstagram canlı yayın oranı %70 arttı

Corona virüs dönemin de insanların internet kullanımlarına bağlı olarak instagram canlı yayınların da %70 gibi bir artış oldu. Instagramın son aldığı karar ile birlikte canlı yayın ve IGTV de reklam kararı alması instagram fenomenlerine para kazandırmayacak olsa da Dijital Rozet ile kazanç sağlanabilecek

15 SANİYE SONRA IGTV YE YÖNLENDİRECEK

Yeni reklam düzenlemesiyle beraber kullanıcılar 15 saniye özet videodan sonra Reklam yayınlanacak ve IGTV videosuna yönlendirilecek.FaceBook bu uygulama ile gelirlerini arttırıp , Youtube ye rakip olmayı hedefliyor.

diğer haberlerimiz için tıklayın