Hyundai TUCSON 2020 Fiyatı ve Yeni gelen tüm Özellikleri

Hyundai TUCSON 2020 Fiyatı ve Özellikler

Crossover SUV klasmanın da gerek tasarımı gerekse performansıyla araba tutkunlarının gözüne girmeyi başaran Hyundai TUCSON 2020 sizin için inceledik. İşte Hyundai TUCSON 2020 fiyatı ve Yeni gelen özellikleri

Güney koreli otomobil üreticisi Hyundai bundan tam 16 yıl önce Crossover SUV modeli olan TUSCON‘u piyasaya sürmüştü. Son yıllar da tasarım ve Performansı ile dikkat çeken Hyundai TUCSON ülkemiz de tutulan bir model oldu.Şimdi ise Hyundai TUCSON 2020 modeli tanıtan G.Koreli otomobil devi Hyundai kullanıcılarından tam not alaçağa benziyor.

Türkiye’de en çok sevilen Crossover SUV modeli olan TUSCON‘u piyasaya sürüldü.Lafı çok uzatmadan sizler için özelliklerini ve fiyatını araştırdık.

Kusursuz dış tasarım

Hyundai TUCSON’un sportif bir SUV model. Aracın gövdesini kaplayan keskin çizgilerin otomobilin önünde  altıgen ızgara ile birleşmesi, sportif bir görüntü oluşturuyor.Sportifliğini daha çok göz önüne çıkaran Hyundai TUCSON, yan tarafında bulunan krom detaylar sayesinde daha fazla ilgi çekmeyi başarıyor gibi görünüyor.

Hyundai TUCSON 2020 iç tasarım

Hyundai TUCSON 2020 , SUV modelinden beklenen ferah iç mekanı müsterilerine sunuyor. Yumuşak kaplamaları ve geniş iç hacmi sayesinde içerisindekilere ferah hissettiren Hyundai TUCSON’un iç mekanı bej ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip. Bunun yanı sıra iç mekanın ortasında bulunan LCD dokunmatik ekran da iç mekanı modern gösteriyor.

Akıllı hız sabitleyici (ASCC)

Hyundai TUCSON 2020 ’de bulunan akıllı hız sabitleyici sistemi, ön tarafta bulunan sensörlerini kullanarak öndeki araçla mesafeyi korumaya yardımcı olur. Otomatik hızlanma ve frenleme sayesinde araç içerisinde bulunan kişilerin çok daha güvenli ve rahat bir şekilde yolculuk etmesini sağlabiliyor.

Kör nokta uyarısı (BSD) Sistemi

Birçok Lüks otomobilde gördüğümüz kör nokta uyarısı Hyundai TUCSON 2020’un da güvenlik sisteminin bir parçası. Bu sistem, kör noktada eğer herhangi bir araç bulunuyorsa sürücüye sesli ve görsel olarak uyarı veriyor ve Bu şekilde sürücü, görmediği bir aracın önüne kırmak gibi yanlış bir hamle yapmıyor.

Arka çapraz trafik uyarısı (RCTA) Sistemi

Park halin de çıkarken arka çaprazdan gelen bir aracı görmeden gaza basmak hiç istenmeyen durumlara yol açıyor. Hyundai TUCSON 2020’de bulunan arka çapraz trafik uyarı sistemi sayesin de , bu tarz bir durumda şoföre yardım ediyor ve çarpışma riskini azaltıyor. Aracın arka tarafında bulunan radar sensörleri, arka çaprazdan gelen bir araç olması durumunda sürücüyü uyarıyor.

Gelişmiş Fren ve Çekiş sistemi

Hyundai TUCSON, HTRAC 4×4 çekiş sistemi ile engebeli arazilerde de yol tutuşunu maksimum düzeyde sağlamaya yardımcı olur. Sağ ve sol tekerlere iletilen fren kuvveti ve torku ayrı kontrol eden HTRAC çekiş sistemi, sürücünün ihtiyacına göre fren ve tork dengelemesini otomatik olarak yapıyor.

Kaslı Gövde

Hyundai tasarımcılarının TUCSON özel olarak ürettiği Geliştirilmiş Yüksek Mukavemetli Çelik (AHSS), aracın gövdesinin sağlamlığını artırıyor. Kullanılan gelişmiş çelik sayesinde herhangi bir kaza durumunda içerideki sürücü ve yolcular korunuyor ve ölümcül kaza riski azalıyor.

Tuscon Sürücü Uyarı Sistemi (DAW)

TUCSON’da bulunan Sürücü Uyarı Sistemi, sürücünün direksiyon, gaz, fren ve bunların dışında yaptığı tüm hareketleri takip eden bir sistemdir. Bu sistem sürücünün yorgun olduğunu ve mola vermesi gerektiğini anlayarak sürücüye sinyal verir. Dijital ekranda “Mola veriniz!” yazılı bir uyarı çıkaran sistem eğer sürücü tepkisiz kalmaya devam ederse sesli uyarı da veriyor.

Hyundai TUCSON performansı

Hyundai TUCSON 2020 tasarımı, konforu ve güvenlik önlemlerinin yanı sıra performansıyla da öne çıkan bir SUV. Dizel ve benzinli motor seçenekleri  bulunuyor.Hyundai TUCSON’un teknik detaylarına göz atalım.

Hyundai Tuscon 1.6 GDI Benzinli Motor
 1. Yakıt Türü: Benzin
 2. Beygir Gücü: 132 BG
 3. Tork: 160,8 Nm
 4. Şanzıman: 6 ileri düz vites
 5. Yakıt Tüketimi: 100 km’de 6,4 litre
 6. Çekiş: 4×2
Hyundai Tuscon 1.6 CRDI Dizel Motor
 1. Yakıt Türü: Dizel
 2. Beygir Gücü: 136 BG
 3. Tork: 320 Nm
 4. Şanzıman: 7 ileri DCT otomatik ve 6 ileri düz vites
 5. Yakıt Tüketimi: 100 km’de 4,7 litre
 6. Çekiş: 4×2 ve 4×4

Hyundai TUCSON 2020 fiyat Listesi:

 1. 1.6 CRDI 7 ileri Otomatik DCT Smart 4×2 (Dizel): 267.000 TL
 2. 1.6 CRDI 7 ileri Otomatik DCT Elite 4×2 (Dizel): 293.030 TL
 3. 1.6 CRDI 7 ileri Otomatik DCT Elite Red 4×2 (Dizel): 293.030 TL
 4. 1.6 CRDI 7 ileri Otomatik DCT N Line 4×2 (Dizel): 299.130 TL
 5. 1.6 CRDI 7 ileri Otomatik DCT Elite 4×4 (Dizel): 307.270 TL
 6. 1.6 CRDI 7 ileri Otomatik DCT N-Line Plus 4×4 (Dizel): 340.440 TL
 7. 1.6 CRDI 7 ileri Otomatik DCT Elite Plus 4×4 (Dizel): 343.230 TL