Huawei MateBook D 15 nasıl bir bilgisayar

Huawei MateBook D 15 çok iddialı bir şekilde piyasaya çıktı. 16.9mm kalınlıktaki ürün, yalnızca 1.53 kilo ağırlıkta. Dolayısıyla şık olduğu kadar ince ve hafif bir bilgisayar, Huawei cep telefonu tasarımında ki inceliği yeni MateBook serisinde kullanarak fark yarattığını belirtebiliriz.

Huawei MateBook D 15 ince tasarımı ve hafifliği ile çantanız da rahatlıkla taşıyacağınızı söyleyebiliriz.Tasarımı sayesin de göze hoş gelen bir görünümü sahip olan Notebook ,Ergonomik yapısı ile de kullanım kolaylığı sağlıyor.

Huawei tasarım da yenilikleri MateBook serisin de kullanıyor demiştik. Dahili kamerası tuş takımlarının altına gizlenmiş.Kullanmak istediğiniz de açıyor ,kullanmak istemediğiniz de kapatıyorsunuz. Bu özelliği ile Bilgisayarınız da extra bir güvenlik sağlamış oluyorsunuz.

Huawei MateBook D 15 bir diğer özellik ise parmak izi sensörünün Bilgisayarı açma tuşunun içine gizlenmiş olması, Bu saye de başka extra güvenlik diyebiliriz.

Ekran gövde oranı %87

Huawei MateBook D 15, FullView, yani TamGörüş ekran ile geliyor. 15.6 inç değerdeki IPS ekran, 5.3mm dar çerçevesiyle sarılmış. Baktığımızda ekranın gayet büyük, çerçevelerin ise kolay kolay fark edilmediğini söyleyebiliriz. %87’lik bir ekran gövde oranı mevcut. Bu ekran, uzun süreli kullanımlara uygun olarak zararlı mavi ışınları da filtreleyebiliyor.

Bilgisayar AMD Ryzen 5 3500U ile geliyor.

GPU tarafında da AMD Vega 8 Graphics’ten destek alınıyor. Dizüstü PC’mizin ram kapasitesi 8GB, depolama kapasitesi ise 256GB , Hardisk’nin SSD olduğunu belirtelim.

Daha fazla Detay

Huawei MateBook D 15 , Uüksek bir performans beklememek gerekir. Mesela bir kuvvetli bir video editör de sıkıntı yaşatabilir. Daha çok hitap ettiği kesim öğrenciler ve iş bilgisayarı diyebiliriz.

Huawei MateBook D 15, Okulunuz da işyeriniz de rahatlıkla Günlük işlerinizi halledebileceğiniz bir bilgisayar, Microsoft Office ile kolayca çalışabilir, Yüksek performans istemeyen işlerinizi hızlı çözebilirsiniz.

Hızlı Şarj Desteği


Huawei’nin Cep telefonun da kullandığı tasarım anlayışını bilgisayarlarına aktardığını söylemiştik.Huawei MateBook D 15 Type-C bağlantı noktası bulunan ve performanslı şarj sunabilen 65W’lık şarj cihazı. Ürün, bu şarj cihazı ile 30 dakika da %50 civarında şarj olabiliyor.

Ayrıca Huawei MateBook D 15 in kardeşi Matebook D 14 özellikleri bu sayfadan okuyabilirsiniz