Android den iPhone’na geçiş nasıl yapılır?

öncelikle buraya tıklayarak google play dan Move to iOS uygulamasını telefonunuza indirin !

Hem andorid cihazınızın hemde ios cihazınızın için aşağıda ki yönergeleri takip edin.

  • Cihazlarınızın Wi-Fi bağlantılarının açık olmalı
  • Cihazlarınız şarjı % 50 ve şarja bağlı oldugundan emin olun
  • Andorid verilerinizin ios cihazına hafızasına sıgacağından emin olun

İcloud uygulamasını açarak Android’deki Verileri Taşı seçeneğine dokunun

Yeni iOS aygıtınızı ayarlarken Uygulamalar ve Veriler ekranını bulun. Bu ekranda Android’deki Verileri Taşı seçeneğine dokunun. (Ayarlama işlemini zaten tamamladıysanız iOS aygıtınızı silmeniz ve baştan başlamanız gerekir. Aygıtınızı silmek istemiyorsanız içeriğinizi elle aktarabilirsiniz.)

Move to iOS ( ios ‘a taşı ) uygulamasını Andorid cihazınızdan çalıştırın ve sürdüre tıklayın. ardından hüküm ve koşulları kabul edin.Ardından ileri tıklayarak kodunuzu bulun.

iOS aygıtınızda, Android’den Taşı ekranında Sürdür’e dokunun. Ardından on basamaklı veya altı basamaklı kodun görünmesini bekleyin. Android aygıtınızda internet bağlantınızın zayıf olduğuna ilişkin bir uyarı görüntülenirse bu uyarıyı göz ardı edebilirsiniz.

ios uygulamasından gelen kodu,andorid ios’a taşı uygulamasına girin ve verileri aktar bölümünün gelmesini bekleyin.

içeriklerinizi seçin ve bekleyin

Android aygıtınızda, aktarmak istediğiniz içeriği seçin ve İleri seçeneğine dokunun. Ardından, Android aygıtınızda işlemin tamamlandığı belirtilse dahi, iOS aygıtınızda görüntülenen yükleme çubuğu dolana kadar iki aygıtta da herhangi bir işlem yapmayın. Taşıdığınız içerik miktarına bağlı olarak aktarımın tamamlanması biraz zaman alabilir.

iOS aygıtınızdaki yükleme çubuğu dolduğunda Android aygıtınızda Bitti’ye dokunun. Ardından, iOS aygıtınızda Sürdür’e dokunun ve ekranda görüntülenen adımları izleyerek

Son işlemler

Tüm içeriğinizin aktarıldığından emin olun. Müzik, kitap ve PDF’lerin elle taşınması gerekir.