Android 11 beta sürümü yayınlandı.

Google,Android 11’in lansmanını ertelemişti.ancak bazı piksel modellerinde android 11 beta sürümünü yayınladı.

Teknoloji devi Google halen Amerika birleşmiş devletleri nde devam eden olaylar nedeniyle android 11 lansmanını ertelemişti.

Şimdilik sadece Google pixel 4XL cihazında yayınlanan beta sürümü çok hızlı bir şekilde diğer android cihazlarda yayınlanması bekleniyor.

İşte android 11 betanın getirdiği yenilikler

Android 11’in ilk beta sürümünde göze çarpan ilk değişiklik, Hızlı Ayarlar menüsüne yer verilen medya denetim bölümü. YouTube ve Spotify gibi uygulamalar aracılığıyla çalınan medyalar Android 11’in Hızlı Ayarlar’ında özel bir bölüme sahip. Hızlı Ayarlar’ın sol tarafına yerleştirilen medya denetim bölümü, Spotify ve YouTube’dan çalınan şarkıların kontrol edilmesini sağlamanın yanında dahili olarak telefonun hafızasında bulunan şarkıların da kontrol edilmesini sağlıyor.

Geliştiriciler Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4 ve Pixel 4 XL modelleri üzerinde yeni özellikleri test edebiliyor. Google, Android 11’in beta sürümünün çıkışını neden ertelediğine dair bir açıklama yapmadı. Şirketin diğer yandan yeni akıllı telefonu Pixel 4a modelini de önümüzdeki günlerde tanıtması bekleniyor.